> צור קשר ונחזור אליך
או בטלפון: 0722-60-10-60

איך לבחור אחסון לאתר שלכם ולחסוך בהוצאות

כדי לבנות בית קרקע בישראל תצטרכו לרכוש אדמה תחילה ועליה לבנות את הבית שלכם. בעולם המקביל של הדיגיטל כדי להעלות אתר לאינטרנט ולאפשר לגולשים לגלוש בו – אתם צריכים לשכור שטח אחסון עליו תפעילו את האתר שלכם. ישנם כמה סוגי אחסון שונים, כאשר אלה מתאימים לסוגי אתרים ופיתוחים שונים. אנשים שאינם מבינים בתחום עלולים לשלם הרבה מאוד כסף מיותר כל חודש שייכנס לכיס של חברות האחסון אבל מבלי שהחבילה תשרת אתכם כמו שצריך. כך למשל בעת רכישת חבילה שלא מתאימה לסוג האתר שלכם או רכישה חבילה גדולה מדי, מתוך רצון טוב שהאתר יעבוד חלק, אך רוב החבילה שלכם כלל לא מנוצלת ובכל זאת תשלמו עליה מדי חודש. אנו מקווים שבעוד חמש דקות של קריאה כבר תדעו מעט יותר על בחירת האחסון המתאים עבורכם.

 

מדוע חשוב לבחור את האחסון הנכון?

 

בחירה לקויה של חבילת האחסון שלכם עשויה לגרום לכם במקרה הטוב להפסיד כסף כל חודש עבור שירותי האחסון. במקרה הגרוע האתר שלכם עשוי להיפגש בכמה פרמטרים חשובים: מהירות הגלישה באתר – מה שעשוי לגרום לגולשים לברוח מהאתר במהירות, תקלות המורידות את האתר מהאוויר – מה שעשוי לפגוע בתכנים באתר, למחוק חלק מהקבצים, להידרש בשחזור האתר כל פעם מחדש וכמובן לאבד הרבה לקוחות בדרך. תקלות כאלה ואחרות אף עשויות לפגוע בקידום האורגני של האתר שלכם במנועי החיפוש ובראשם בגוגל, כך שכל הכסף והמאמץ שאתם משקיעים בקידום האתר שלכם ירדו לטמיון.

 

הכרת סוגי האחסון:

 

  • אחסון על שרת ייעודי – סוג אחסון זה יהיה היקר מבין שלושת סוגי האחסון הנפוצים שנזכיר כאן. למעשה מדובר בשרת המיועד לאתר אחד וכל המשאבים בשרת מוקצים עבור אותו אתר. שימו לב – לא מדובר בחבילה לאתר אחד אלא לשרת ייעודי לאתר אחד. לסוג שרת זה יש יתרונות רבים לרבות שטח התעבורה והאחסון, מהירות הגלישה באתר ורמת האבטחה. החיסרון הוא כמובן במחיר.
  • אחסון שיתופי – אחסון זה נחשב לשירות זול יותר כיוון שהוא כולל כמה אתרים על אותו אחסון. היתרון הוא המחיר הזול יותר והחיסרון יהיה כמובן שיהיו פחות משאבים לכל אתר, אלה יכולים לפגוע אחד בשני אם ביחד עוברים את מה שהוקצב לכם בחבילה וכו'.
  • אחסון VPS – שרת וירטואלי או VPS אם תרצו הוא סוג של שרת שיתופי אולם כאן תוכלו להקצות לכל אתר שלכם משתמש שונה. מדובר בשירות מומלץ למי שיש לו כמה אתרים שהוא רוצה לאחסן על אותו שרת אבל עם כתובת IP שונה ומשתמש וסיסמה שונים לכל פאנלי הניהול של האתרים הללו. זה נהדר עבור חברות בניית אתרים המעוניינות להציע שירות אחסון מוזל אך טוב ללקוחותיה או לחברות פרסום המחזיקות ברשת גדולה של אתרים ורוצה גם לקשר ביניהם.

 

כמה טיפים מהירים לבחירת האחסון שלכם:

 

אפיינו את האתר שלכם ביחד עם בונה האתרים שלכם ואת סוג האחסון שהוא צריך. אל תרכשו חבילה גדולה מדי ממה שאתם צריכים. כמו כן אם האתר שלכם בפיתוח .NET סביר להניח שתצטרכו שרת של ווינדואוס המתאים יותר לסוג זה של אתרים ופיתוחים. אם האתר שלכם מבוסס על מערכת ניהול תוכן מוכנה כמו וורדפרס, ג'ומלה או דרופל למשל ניתן להשתמש בשרתי לינוקס.

 

האם כדאי לרכוש אחסון דרך חברת הפרסום שבנתה לי את האתר שלי?

 

במידה ויש לכם אתר אחד זה יכול להיות צעד חכם עבורכם לרכוש את האחסון דרך חברת בניית אתרים. יש לכך כמה יתרונות: הם יתחזקו את השרת שלכם ובמקרה של תקלה אתם פונים אליהם ולא מתעסקים עם חברת האחסון, הם יקצו לכם את החבילה שהאתר שלכם זקוק כדי לעבוד היטב ובמידה ואותה חברה גם עושה לכם את הקידום האורגני יש לה אינטרס לבחור עבורכם שרת מתאים שיתרום לביצועי האתר ושביעות רצון הגולשים וכך גם לקידום האורגני שלו.

 

מאת: ווב.אי.די - בניית אתרי אינטרנט
WEBID
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 1

תגובות