> צור קשר ונחזור אליך
או בטלפון: 0722-60-10-67

בניית אתר הכרויות

אתרי הכרויות ברשת הפכו בשנים האחרונות לזירה המרכזית של עולם ההכרויות, בארץ ובעולם. בראשית דרכם, כשרשת האינטרנט עוד הייתה בחיתוליה, סבלו אתרי ההכרויות ממוניטין גרוע- הם נחשבו שוליים ובעיקר לא אמינים כי לא ניתן היה לאמת את זהות המשתמשים ולכן מרבית הפרופילים שנפתחו בהם היו פיקטיביים. עם השנים ועם ההתפתחויות הטכנולוגיות שחלו בתחום בניית האתרים, זוכים אתרי ההכרויות לעדנה מחודשת. כיום, אפשר לומר בבטחה שלצד אפליקציות ההכרויות, אתרי ההכרויות המקוונים הם הכלי המרכזי המשמש רווקים ורווקות המחפשים זוגיות.

 

מלבד היותם כלי נוח למציאת בן או בת זוג, אתרי הכרויות הם גם פלטפורמה עסקית מעולה, עם פוטנציאל הכנסות לא מבוטל: במרבית אתרי ההכרויות השימוש באתר כרוך ברכישת מנוי חודשי, המהווים אפיק הכנסה מרכזי, לו ניתן להוסיף את ערוץ ההכנסה מפרסומות באתר ומרכישת שירותים נוספים על ידי המנויים. הפוטנציאל העסקי הטמון באתרים אלו הביא לעלייה חדה במספר אתרי ההכרויות, בין אם אלו אתרי הכרויות הפונים לקהל הרחב או אתרים הפונים לקהל ממוקד יותר כמו אתרי הכרויות לדתיים, לקהילה הגאה וכדומה.

 

בניית אתר הכרויות הוא תחום התמחות ספציפי בתוך עולם בניית אתרי האינטרנט. בניית אתר הכרויות דורשת ידע מסוג מסוים ומערך שונה של כלים וכישורים מזה הנדרש לצורך בניית אתרי אינטרנט "רגילים". כיום ישנן חברות המתמחות בבניית אתרי הכרויות, המציעים לאותם יזמים המעוניינים בדריסת רגל בשוק זה שירות מקצועי ויעיל.

 

בניית אתר הכרויות - מספר עקרונות מרכזיים

 

התהליך הנדרש לצורך בניית אתר הכרויות הוא תהליך ארוך ומורכב יותר מאשר זה הנדרש לצורך בניית אתר רגיל, הן מבחינת דרישות המערכת והן מבחינת מגוון השימושים הנעשים בה. לכן, אם רוצים לבנות אתר הכרויות מצליח אשר מושך אליו משתמשים ומפיק רווחים, יש צורך בתכנון מעמיק ובבנייה נכונה ומקצועית של הפלטפורמות השונות הנחוצות לצורך תפקודו התקין של האתר.

בבסיסו של תהליך בניית אתר הכרויות נדרשת הקמה של שלוש מערכות מרכזיות: מערכת רישום, מערכת חיפוש ומערכת תקשורת. מצד המשתמש, על ממשק הרישום להיות ברור וקל לתפעול, שכן הרשמה מסורבלת או איטית מאוד תגרום למשתמש להתייאש ולנטוש ולא לסיים את התהליך. מהצד של ניהול האתר, על מערכת הרישום להיות מקיפה ולהיות מסוגלת לקלוט פריטי מידע מגוונים ולקטלג אותם בבסיס המידע וכן לשלוף אותם במהירות לצורך תוצאות החיפוש, מה שמעביר אותנו למערכת השנייה- מערכת החיפוש. למערכת זו חשיבות גדולה במיוחד שכן היא מאפשרת למשתמשים לחפש התאמות במאגר המשתמשים או לסנן אותם בהתאם למספר גדול של קריטריונים. על תוצאות החיפוש להיות מהירות וחשוב מזה - מדוייקות. תוצאות שגויות יצרו רושם של אתר לא רציני ולא יספקו לגולשים את מבוקשם.

המערכת השלישית ואולי החשובה ביותר היא מערכת התקשורת בין הגולשים. כל אתר הכרויות צריך לאפשר למשתמשיו לתקשר האחד עם השני באופן שוטף ונוח, שאם לא כן הרי שפספסנו את המטרה כולה. לכן, כשבונים אתר הכרויות יש לספק כלים כמו צ'אט, דואר, שליחת קריצות וכדומה אשר פועלים בצורה חלקה וללא תקלות.

 

כלים נוספים שיש לכלול

 

מלבד שלושת המערכות שצוינו, אתרי הכרויות צריכים לכלול אלמנטים נוספים המשרתים הן את המשתמשים והן את מנהלי האתר. עבור המשתמש, יש לדאוג למערכת המאפשרת ניהול ועדכון פרופיל, העלאת תמונות וסרטונים, חסימת משתמשים (רשימה שחורה), הוספה למועדפים, פורומים או בלוגים, בדיקה מי צפה בכרטיס שלי, הקפאת כרטיס, מחיקת כרטיס ועוד. מבחינת מערכת הניהול יש לאפשר למנהלי האתר ביצוע פעולות כמו חסימת פרופילים, אישור תמונות, יכולת לניהול עצמאי של תכני האתר, העלאת מאמרים, העלאת באנרים, מחיקת הודעות, עריכת פרטי משתמש, קביעת האופציות הניתנות חינם או בתשלום, הפקת דו"חות ועוד. כמו כן על המערכת לתמוך בגביית דמי מנוי באמצעות חיבור למערכת סליקה לחיוב כרטיסי אשראי.

 

לסיכום, ניהול אתר הכרויות הוא עסק עם פוטנציאל רווחי גדול. כדי לבנות אתר הכרויות מצליח אשר מושך אליו תנועה רבה של גולשים חשוב להשקיע מאמצים רבים בעיצוב מרשים אך בעיקר בבנייה נכונה של האתר. לשם כך רצוי לפנות לחברה לבניית אתרים המתמחה בבניית אתרי הכרויות.

 

מאת: ווב.אי.די - בניית אתרי אינטרנט
WEBID
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 2

תגובות