> צור קשר ונחזור אליך
או בטלפון: 0722-60-10-60

מה הצורך בשירותי ענן?

מהו שירות ענן וכיצד הוא יכול להועיל לחברות ועסקים?

 

מהם שירותי ענן? שירות ענן זו האפשרות לספק שירות באמצעות מחשב רחוק, באמצעות האינטרנט או קו תקשורת מובנה. במילים פשוטות יותר, מדובר באפשרות להחליף את השרתים הפיזיים ששימשו עד היום לאחסון המידע וכלל הנתונים של העסק בשרתים המגובים באינטרנט וממוקמים בחברה גדולה שאינה חייבת להיות קרובה מבחינה גיאוגרפית. השירות מכונה "ענן" בשל הביטויים השגורים בעולם המחשבים והאינטרנט.

מהם היתרונות של שימוש בשירות ענן לעסק?

 

כל עסק המשתמש במחשבים, ללא קשר לגודלו, יכול להיעזר ביתרונות הרבים של שירותי ענן. היתרון הראשון הוא שאפשר לאחסן כמות רבה של נתונים ולגבות אותם בתדירות קבועה. היתרון השני הוא שניתן לגשת לנתונים בכל עת, מדובר ביתרון עצום למנהלי עסקים ועובדי משרדים המעוניינים בגישה למידע גם מהבית או כאשר הם בחופשה. היתרון השלישי הוא ששירות ענן חוסך את הצורך לרכוש חומרה יקרה או שרתים שיתפסו שטח רב ויזדקקו גם לתחזוקה שוטפת. התשתית הדרושה לשירותי ענן מורכבת מיצרני השרתים, ממערכות הפעלה ותוכנות נוספות. היתרון הרביעי הוא ששירות ענן מאפשר להפעיל גם אפליקציות מורכבות בקלות ובמהירות. בנוסף לכל היתרונות הללו, אחסון הנתונים בשרת חיצוני מאפשר אבטחת מידע ברמה גבוהה.

אם לסכם במילים פשוטות, שירותי ענן מאפשרים ניהול של מגוון שירותי המחשוב הנדרשים לעסק או למשרד, בשיטה נוחה, ידידותית וחסכונית. אך לשם כך צריך להעסיק ספק שירותי ענן.

איך לבחור ספק שירות ענן?

 

ישנן מספר חברות המציעות שירותי ענן, אולם אחד הדברים שצריך לבדוק לפני שבוחרים את החברה הוא מעטפת השירותים שהיא יכולה להציע לכם. במילים אחרות, חשוב לוודא שספק שירותי הענן ממנו אתם שוכרים את השירות, יוכל לתת לכם מענה נרחב, כולל אירוח מערכות מחשוב, ניהול קבצים, שירות IT, תמיכה בדואר אלקטרוני, גיבוי בענן, השכרת שרתים, אבטחת מידע ועוד, בהתאם לצורך של העסק.

 

למעשה לא מדובר בספק שירותי ענן בלבד, אלא בחברה שתוכל לספק לכם את כלל הפתרונות הללו וכל שירותי המחשוב שיידרשו לעסק. חברה כזו גם תדע לבחור את שירותי הענן המתאימים ביותר עבורכם, ולהוריד מכם את כל הדאגות הקשורות לנושא.

 

מלבד היקף השירותים, חשוב לוודא שהחברה תוכל לספק לכם שירות מהיר וזמין במקרה של תקלות או בעיות, וגם לתת לכם מענה בהמשך, כשהחברה תגדל וצרכי המחשוב שלכם יתפתחו. אם אתם לא זקוקים לשירותים נרחבים אלא לשירות ענן בלבד, מומלץ להתייעץ עם חברות המתמחות במערכות מידע ובאספקת שירותי ענן, לגבי בחירת השרת המתאים ביותר לעסק שלכם.

 

העולם מתקדם ותחום המחשוב לא מפסיק להתפתח. כדי לא להישאר מאחור אתם צריכים לשכור שירותי ענן מתקדמים שיוכלו לתת מענה לעסק ויאפשרו לכם לנהל את העסק באופן יעיל ונוח יותר.

מאת: ווב.אי.די - בניית אתרי אינטרנט
WEBID
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 1

תגובות