> צור קשר ונחזור אליך
או בטלפון: 0722-60-10-60

עסק מקוון או איך מוכרים נכון במאה ה-21

עסק מקוון חשוף כמעט לכל בני האדם.

כשאומרים עסק מקוון הכוונה לעסק שיש לו אתר שלו ברחבי האינטרנט. עולם העסקים של המאה העשרים ואחת ורשת האינטרנט העולמית שזורים זה בזה כתאומים סיאמים. מחשבים נכנסו לעולם העסקים בסערה מהשניה הראשונה שבה היו קיימים. מחשבים הזניקו עסקים קדימה בגלל אספקטים רבים כמו מהירות תגובה כמעט מיידית ונפחי חישוב גדולים. רשת האינטרנט לקחה את הסערה הזו והפכה אותה לסופת הוריקן. עסקים במרחב המקוון מגיעים לכמות לקוחות גדולה יותר מאי פעם. אפשר להגיד שעסק שאיננו מחזיק אתר אינטרנט נגיש כמו מחזיק מעל ראשו מאכלת העלולה ליפול בכל רגע ולהביא על העסק את סיומו. המתחרים עומדים על קו הזינוק ומי שלא נע עם הקדמה נשאר מאחור.

עסק מקוון הוא עסק שיש לו אתר אינטרנט, על זה הסכמנו. אז מה עושה עסק שיש לו  רצון באתר כזה? בדרך כלל פונה העסק לאדם המומחה בסוג כזה של שירות. בניית אתרים לעסקים הוא תחום העוסק בהקמת חנויות, ושירותים במרחב הדיגיטלי. בונה האתרים הממוצע הוא מתכנת מחשבים מוסמך שבקיא בהתאמת אתרי אינטרנט לטכנולוגיה הקיימת בשוק. תהליך יצירתו של אתר אינטרנט איננו פשוט כל כך ונוכל לבחון את השלבים השונים בפסקאות הבאות ולהבין לעומק במה כרוכה הקמה של עסק מקוון.

עסק מקוון - מתחילים מלהבין את צרכי הלקוח.

כשם שהלקוח של המוצר שלכם הוא אדם שאינכם מכירים כך גם בונה האתר אינו מכיר אתכם. בשלב הראשוני בהקמת חנות דיגיטלית חשוב להבין את דרישות הלקוח, הוא בעל העסק. דרישות הלקוח ואופי העסק והמוצר ייספקו את הקווים המנחים של כל תהליך הפיתוח וההקמה של האתר. בשלב התכנון מבוצעים גם סקרי שוק וחיתוכים סטטיסטיים על מנת להתאים את האתר לאוכלוסיית היעד. פרסום ממוקד נהפך להיות תפוח האדמה הלוהט של המכירות באינטרנט. מחשבים מריצים אלגוריתמים מסובכים מסננים כמויות בלתי נתפסות של מידע על מנת להבין מה הדבר הבא שתקנו. כלי זה נחשב היעיל ביותר להגברת המכירות ברשת.

עיצוב, תכנות, בדיקות ופריסה הם השלבים הסופיים.

במקביל לעבודת המתכנתים נהוג להעסיק צוות העוסק בעיצוב המוצר. עיצוב מדוייק ונכון המותאם לצרכן היא משאת נפשם של עסקים רבים. עיצוב אתר הוא כרטיס הביקור הויזואלי של העסק וחשוב להשקיע בו. מספיק לחשוב על כמה סמלים מוכרים של חברות גדולות בכדי להבין את חשיבותו של עיצוב נכון. בדיקות תקינות ואיכות הם השלב הסופי לפני הגשת האתר לפריסה.

פריסת האתר ברחבי הרשת היא כמו חנוכת החנות החדשה. ארוע שרצוי מאוד לחגוג בצורה משמעותית. מהרגע שהאתר נמצא שם בחוץ כל העולם יכול להגיע אליו. מידע שרלוונטי ומעניין אנשים נע ברחבי הרשת כמו אש בשדה קוצים. מוצר ואתר שמתוכננים בקפידה יכולים להעזר בתכונה זו של הרשת בכדי לצמוח במהירות למימדים גלובליים. 

מאת: ווב.אי.די - בניית אתרי אינטרנט
WEBID
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 5

תגובות