> צור קשר ונחזור אליך
או בטלפון: 0722-60-10-60

בניית אתרים כמקצוע מבוקש

בניית אתרי אינטרנט

בניית אתרים הפכה מזה כבר למקצוע מבוקש ביותר. בעידן בו עסקים ובעלי מקצוע הדורשים אתרים צצים כפטריות לאחר הגשם נושא בניית אתרי אינטרנט קיבל תאוצה גדולה במיוחד.

אם נתבונן היטב במושג ונתעמק מעט במשמעותו, הרי נשים לב לשימוש במילה "בנייה". וכשמו כן הוא – בניית אתרי אינטרנט. ומה זה אומר על המקצוע?

האסוציאציה הראשונה שתעלה במוחכם, בשימוש במושג בנייה הוא בניית בנין, דירה או בית. בניית בית הוא פרויקט רחב הכולל מספר רבדים. גם בניית אתרי אינטרנט הינו פרויקט מורכב עם אלמנטים המזכירים בניית בית. להלן נמחיש את קווי הדמיון בין שני הפרויקטים המורכבים הללו: בניית בית ובניית אתרי אינטרנט.

בנייה - לא רק של בית

נמנה כעת מהם נקודות המפתח המרכזיות  שאנו מטפלים בהם כאשר אנו באים ליישם פרויקט בניית אתרי אינטרנט ובמקביל נציין את המקביל בתחום בניית בית.

 1. תכנון האתר ושילובו במרחב האינטרנטי. שלב זה, כמו בכל פרויקט, קיים גם בבניית אתרי אינטרנט. המקביל - תכנון הדירה/ מבנה ושילובו במתאר הבנייה העירוני.
 2. שרטוט מבנה ומפת האתר. בבניית אתרי אינטרנט זהו שלב חשוב המממש ומשלים את שלב התכנון  של האתר. המקביל - שרטוטי אדריכלים של  דירות הבית במבנה.
 3. הקצאת אחסון לאתר מול ספקי שרתי אחסון. שלב חשוב נוסף בבניית אתרי אינטרנט. ללא הקצאת אחסון קוד האתר בשרתי מחשוב ייעודיים אין אפשרות להפעיל את האתר. המקביל -  הקצאת שטח הבנייה מול הרשויות.
 4. השלב הוויזואלי בניית אתרי אינטרנט – שהוא מקצוע בפני עצמו. זהו שלב עיצוב אתרי אינטרנט באמצעות מעצב אתרים. מקצוע זה הוא לחלוטין בלתי נפרד מתחום בניית אתרי אינטרנט.  המקביל - עיצוב הבית  ועיצוב פנים באמצעות מעצבי דירות ומבנים.
 5. פיתוח הקוד  באמצעות תוכניתנים המומחים ומוכשרים בבניית אתרי אינטרנט. המקביל- הבנייה בפועל של הבית/הדירה על ידי בנאים ופועלי בניין.
 6. בדיקות קבלה, לאחר בניית אתרי אינטרנט.  או במנוחם המקצועי, בדיקות QA ופירושן Quality Assurance. זהו שלב מכריע וחשוב מאין כמוהו בבניית אתרי אינטרנט לפני מסירת האתר ללקוח. המקביל - בקרת איכות ובדיקת מהנדס מוסמך של המבנה לפני מסירת הדירה ללקוח שרכש את הדירה במיטב כספו.

 

בניית אתרי אינטרנט - המקצועות

כפי ששמתם לב, הסקירה לעיל, מדגישה את המורכבות, ובעצם את הדמיון בין בניית בית ובניית אתרי אינטרנט. ניתן ללמוד שבפרויקטים מסוג זה משולבים לא מעט בעלי מקצוע, שהכשרתם שונה זו מזו. ניתן למצוא את בעלי המקצוע הבאים בתחום בניית אתרי אינטרנט:

 1. מעצב אתרים שמקצועיותו הינה בהיבט הוויזואלי
 2. מפתח קוד האתר שהוא למעשה תוכניתן שהוכשר בשפות האינטרנט והוא עמוד התווך בחברה העוסקת בבניית אתרי אינטרנט
 3. בודק האתר שהוא למעשה איש QA שהוכשר בתחום בקרת איכות בתחום התוכנה, אשר התמחותו המרכזית הינה בדיקת בניית אתרי אינטרנט
מאת: ווב.אי.די - בניית אתרי אינטרנט
WEBID
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 1

תגובות  • משה הרוש משה הרוש
   יום ראשון 24 באוגוסט 2014

   הי, בניית אתרים כמו כל סיווג היטקיסטי יש נטייה לקחת את זה כמובן מאילו, אבל זה בגלל בורות ההדיוטים. בכל מקרה לבנות אתר אינטרנט מקצועי זה בלי ספק כפי שנאמר מקצוע נדרש ומבוקש, שיהפוך ככל הנראה למקצוע נדרש אבל שכיח, שכן ככל שאנו מתקדמים אל העתיד אתר אינטרנט זה חלק מתבקש מכל עסק, ובאופן כללי מהווה את הכלי החזק ביותר בעולם נכון לעכשיו.