> צור קשר ונחזור אליך
או בטלפון: 0722-60-10-60

בניית אתרי אינטרנט בישראל

בניית אתרי אינטרנט

עם התקדמות מהפיכת המידע, המודרניזציה והטכנולוגיה, הגלובליזציה והשיתוף, הפכו אתרי האינטרנט לסממן והאלמנט המרכזי במהפכת המידע הזו. בניית אתרי אינטרנט הפכה למלאכה חשובה ביותר ומקצוע מבוקש במספר אופנים. בבואנו לבחון נקודתית את המקצוע המעניין והטכנולוגי הזה - מקצוע בניית אתרי אינטרנט - נוכל להביט בו למעשה דרך  שלוש זוויות שונות היוצרות משולש מעניין המתאר את הקשר בין היושבים בקודקודיו. ראשית, בקודקוד  הראשון נמצא הפן של רכישת המקצוע של בניית אתרי אינטרנט. בקודקוד השני נמצא הפן של שוק העבודה בתחומי ההייטק בהיבט של אותם מסיימי תואר וקורסים בתחום בניית אתרי אינטרנט שהם בוגרי אוניברסיטה או מכללות או בתי ספר על תיכוניים  שונים במדעי המחשב המחפשים עבודה בתחום בניית אתרי אינטרנט, או מומחים  ובעלי ניסיון ועבודה של מספר שנים בתעשיית ההייטק הישראלית בתחומים במדעי המחשב שהם למעשה דורשי העבודה בתחום בניית אתרי אינטרנט. הקודקוד השלישי והאחרון, הסוגר את המשולש שייך לדרישה והצורך של גופים, ארגונים ובעלי עסק שונים בבניית אתרי אינטרנט לטובתם ולטובת העסק המרכזי שלהם.

רכישת המקצוע

אחד מהנושאים המרכזיים הקיימים בתחום מדעי המחשב הינו תחום בניית אתרי אינטרנט. תחום זה הפך לפופולארי ביותר בקרב הלומדים בהשכלה גבוהה ועומד ביחס ישר ומובהק לצורך הקיים בשוק בבניית אתרי אינטרנט. תחום זה הוא אחד מהמבוקשים, אם לא המבוקש ביותר. ניתן במקביל לבדוק ולראות שקיימת עלייה מתמדת גם בלימודי בניית אתרי אינטרנט בבתי הספר התיכוניים. בבתי ספר אלו יכולים התלמידים לבחור מסלול מחשבים מוגבר (5 יחידות) בתחום מדעי המחשב ולהיבחן במבחני הבגרות בתחום (אני לדוגמא בניתי אתר שהוא לוח שנה בבגרות שלי). בניית אתרי אינטרנט הוא אחד מהנושאים המרכזיים הנלמדים בתוכנית הלימודים התיכונית. למעשה, אחת ממטלות הבגרות במגמת המחשבים היא בניית אתרי אינטרנט הכולל תכנון פיתוח ועיצוב אתר אינטרנט. למעשה ניתן לראות מגמה של חשיפת הנוער לתחומי מדעי המחשב באמצעות בתי הספר ולבניית אתרי אינטרנט בפרט.

מחפשי העבודה

אותם בוגרי מדעי המחשב ובוגרי המכללות ובתי הספר השונים אשר התמקצעו בתחום המבוקש של בניית אתרי אינטרנט מחפשים עבודה בתחום. במקביל קיימים בשוק זה בעלי ניסיון ומומחים, הנושאים עמם תואר במדעי המחשב ושחזרו לשוק העבודה מסיבה זו או אחרת ומחפשים עבודה בתחום בניית אתרי אינטרנט, גם אם יש להם ניסיון וידע בתחומים אחרים במדעי המחשב.

מחפשי בעלי המקצוע

במקביל למחפשי העבודה (ההיצע) קיימת אותה אוכלוסיה בשוק כגון חברות, ארגונים ובעלי עסקים (הביקוש) המחפשים את החברות ובעלי המקצוע בתחום בניית אתרי אינטרנט. קיימת למשל דרישה מצד בעלי העסקים לבניית אתר תדמית עבור העסק שלהם על מנת להגדיל את חשיפתם בשוק המנוהל באינטרנט, שהוא למעשה השוק הגדול והמרכזי כיום.  בניית אתרי אינטרנט עבור ארגונים וחברות בכלל נועדה להגדיל חשיפה ולהעביר בצורה ויזואלית וחזותית את אשר יש להם להציע בתחום פעילותם.

מאת: ווב.אי.די - בניית אתרי אינטרנט
WEBID
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 1

תגובות