> צור קשר ונחזור אליך
או בטלפון: 0722-60-10-60

יצירת קורסים דיגיטליים

קורסים דיגיטליים הם דבר מבוקש מאוד בימינו. חלק מזה כתוצאה מהשינויים הטכנולוגיים וההסתמכות הגדולה על טכנולוגיות המידע - גם בעבודה וגם במסגרת תרבות הפנאי וחלק ניתן לייחס לתהליכי הגלובליזציה במסגרתם חברות נזקקות להדריך עובדים ולקוחות במקומות מרוחקים. אפילו משבר הקורונה הביא לעלייה בצורך ובביקוש לקורסים דיגיטליים. אם אתם צרכנים של קורסים דיגיטליים, אולי המאמר הזה לא יעניין אתכם. אולם אם אתם עוסקים בהדרכה ארגונית ו/או מעוניינים ביצירת קורסים דיגיטליים אז בוודאי תזדקקו למערכת ניהול למידה - Learning management system (LMS).

 

מערכת LMS היא המערכת אשר תומכת בכל מה שקשור לקורסים דיגיטליים ולמידה ארגונית. באמצעות המערכת אתם יכולים לטפל בכל השלבים, החל מיצירת התכנים והמבחנים, ועד ניהול הרישום וקבלת משוב מהמשתתפים. ללא מערכת LMS אתם עלולים למצוא את כל הפרטים השונים של בניית קורס דיגיטלי כמורכבים ומסובכים. התהליך עלול לדרוש מכם משאבים רבים וזה כולל את משאב הזמן ושימוש במספר פלטפורמות בו זמנית על מנת לתת מענה לצרכים אחרים של פיתוח, קיום הקורס וניהולו. ללא מערכת ניהול למידה אתם עלולים למצוא את עצמכם במצבים בהם פרק הזמן הנדרש להכנת מערך הלימוד אינו מצדיק את ההשקעה המרובה; כלומר הנושא עשוי להפוך ללא רלוונטי עד שתסיימו לבנות את הקורס. כמו גם מצבים בהם עלויות הפיתוח של הקורס יגרמו לתמחור גבוה מידי ויפגעו בפוטנציאל המסחרי של הקורס המקוון.

 

יצירת קורסים באופן אינטואיטיבי

 

מערכות טכנולוגיות עלולות להיות מורכבות ומסובכות. אם אתם מנוסים בהדרכה ארגונית אתם בוודאי מודעים לכך; יתכן אפילו שמטרת הקורסים הדיגיטליים שאתם יוצרים היא במטרה להדריך עובדים לגבי מערכת ולהטמיע אותה בארגון. לכן יתכן כי בשלב זה אתם שואלים את עצמכם האם יש טעם לעבוד עם מערכת ניהול למידה. החשש שלכם, או השאלה שאתם שואלים את עצמכם היא האם תדרשו להשקיע אנרגיה לצורך לימוד המערכת בטרם תוכלו להפיק ממנה תועלת ? השאלה בהחלט מוצדקת, אך מערכת LMS נועדה להקל עליכם ולא לסרבל את התהליך ולכן עליה להיות אינטואיטיבית וקלה לשימוש. שימוש במערכת דורש ידע בסיסי במחשבים, בדיוק כמו הידע הנדרש בשביל לתפעל חבילת אופיס בסיסית. מערכת ניהול למידת מערכת ה- LMS תסייע לכם לחסוך בזמן ומשאבים ולא להפך.

 

כמובן שתוכלו לקבל תמיכה טכנית ועזרה לגבי כל בעיה הקשורה למערכת LMS והשימוש בה. אך ברמת העיקרון מדובר במערכת פשוטה הפועלת בשפה העברית. העברית היא שפת המקור של התוכנה, כך שלא תיתקלו בבעיות יישור לימין של תכנים או תקלות דומות, תקלות אופייניות שאתם עלולים לפגוש במערכות ניהול למידה אשר פותחו בחו“ל ועברו התאמה לשפה העברית.

 

יתרון נוסף של המערכת היא שהיא עובדת בענן, לא רק לצורך קיום הקורסים, אלא כל תהליך הפיתוח מתקיים בענן ומעניק לעובדים המעורבים בפרויקט נוחות וזמינות מלאה בכל שלבי הפיתוח.

מאת: ווב.אי.די - בניית אתרי אינטרנט
WEBID
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 272

תגובות