> צור קשר ונחזור אליך
או בטלפון: 0722-60-10-60

אודות HTML5

למה HTML5  משמשת ולמה מיהרו להוציא אותה?

 

למרות שהדפדפנים לא היו מוכנים ועדיין לא כולם נתמכים בhtml5  ובכל מה שהיא מספקת, ישנה סיבה ברורה מאוד  מדוע החליטו לשווק אותה טרם סוימה וכמובן לפני שכל הדפדפנים היו מוכנים לכך, הסיבה היא הסמארט-פון אשר במהירות השתלטו על השוק ונכנסו לחיי היומיום ואיתם גם האתרים המותאמים למובייל, שכיום מככבים וכמעט לכל אתר אינטרנט מוצע גם שירות בניית אתרי אינטרנט מותאמים למובייל.

באמצעות HTML5 ניתן לבנות אתרי אינטרנט מותאמים למובייל, אשר יפעלו ויצפו בצורה הטובה ביותר באמצעות המכשיר הנייד.

 

לא רק בשביל אתרי אינטרנט מותאמים לסלולרי!

 

כיודע לנו בעבר אתרי אינטרנט נחשבים היו נבנים באמצעות פלאש ותמונות מרובות,

כיום ובהתאם להנחיות גוגל, הוא לא "מחבב" אתרי אינטרנט שנבנו באמצעות פלאש מהסיבה הפשוטה שגוגל לא מצליח לקרוא פלאש ואת מה שכתוב בו וכמובן גם בגלל שבאמצעות מכשירים ניידים – סמארטפונים, לא כולם תומכים בפלאש.

לכן באמצעות HTML5, CSS3 וJQery   ניתן ליצור אנימציות, תזוזות ואפקטים אשר ממש "מתחזים" לפלאש ומחליפים אותו באתרי אינטרנט – מה שנותן את הפתרון האידיאלי בעבור בוני אתרי אינטרנט לשימוש בקוד תיקני אשר נתמך במכשירים הסלולרים ושגוגל "יחבב".

 

חסרונות HTML5

 

עקב המהירות והבהילות שבגללה הוציאה את שפת התכנות HTML5, לא היה ניתן לעדכן בפרק זמן מספק את החברות אשר אחראיות על הדפדפנים ועקב כך ניתן לראות מגוון ליקויים בעת גלישה בדפדפנים מיושנים לא מעודכנים אשר לא תומכים בhtml5  ובגיליון העיצוב CSS3.

  • באינטרנט אקספלורר בגרסאות 7 – 8, ניתן לראות אי התאמה לשפת התכנות HTML5, כאשר לא רואים פינות מעוגלות ולא כל האפקטים נתמכים, באשר לפינות המעוגלות הומצא תוסף קטנטן שיכול לעזור אשר נקרא: pie , אותו תוסף משלים את המידע החסר לאינטרנט אקספלורר וניתן לראות את הפינות המעוגלות גם בדפדפנים ישנים יותר, אך מה עם שאר התבניות? אפקטים ופונטים? כנראה שעד שלא כל משתמשי אקספלורר יעברו לגרסאות החדשות ביותר שלה כמו 9 (שגם היא לא ב-100% תומכת)או 10 שרק יצאה בגרסת הביטא שלה, כולנו נצטרך לעבוד קשה יותר,

אותם מתכנתים העוסקים בבניית אתרי אינטרנט יצטרכו לבצע התאמות בין הדפדפנים ולדאוג שלפחות האתר יראה כמו שצריך בדפדפנים ישנים ובמיוחד בדפדפן אקספלורר.

 

  • לעומת דפדפן אקספלורר דווקא Firefox  שהינו קוד פתוח עודכן במהרה ולא מהווה בעיות למתכנתים בעת בניית אתר.

 

  • גם אופרה, גוגל כרום, ספארי ושאר הדפדפנים עודכנו בהתאם לhtml5  והותירו רק את אינטרנט אקספלורר  מאחור.
מאת: ווב.אי.די - בניית אתרי אינטרנט
WEBID
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 1

תגובות