> צור קשר ונחזור אליך
או בטלפון: 0722-60-10-60

עיצוב אתר כהשפעה על הגולש

הדבר ברור לחלוטין, משום שהאינטרנט הוא מרכיב חיוני בחיינו ואת רוב המידע שלנו כלקוחות אנחנו מוצאים במרחב הווירטואלי. תפקידו המתחזק של האינטרנט בחיי היומיום שלנו הוא בדיוק ההסבר לשינויים שעברו האתרים השונים במרוצת השנים, והיום ברור לכל מתכנן אתרים, מעצב גרפי  שבוגר לימודי עיצוב גרפי וכותב תוכן, שאחד הדברים החשובים ביותר כיום הוא מראה האתר. למעשה, עיצוב האתר הוא הרושם הראשוני וקריטי של הגולש על בית העסק – עיצוב מרשים, צבעים שמתאימים לאופי השירות והחברה, שימוש בתמונות או בפונטים שונים, כל אחד מהמרכיבים אלה מסביר כיצד עיצוב אתר משפיע על הגולש בקבלת ההחלטות שלו לגבי החברה.

למה חשוב לשים לב?

כשאתם ניגשים לתכנון אתר אינטרנט, מומלץ להתחיל דווקא על יד שולחן הכתיבה, עם עט ונייר, ולציין לעצמכם מה הם המסרים העיקריים שתרצו להעביר ללקוח כשייכנס לראשונה אל האתר שלכם, עוד בטרם יקרא את עמודי התוכן שלכם. מה אופיו של העסק שלכם? האם אתם פונים לנשים או לגברים? האם הקהל שלכם מורכב מבני נוער, חיילים, סטודנטים, או קבוצת גיל מסוימת? מיפוי נכון של הגולשים יעזור לכם להמשיך אל השלבים הבאים. ישנו תפקיד מרכזי לעיצוב אתר כהשפעה על הגולש, ולכן כשאתם מבקשים להעביר לקהל היעד המוגדר שלכם מסר כלשהו, וודאו התאמה בין העיצוב לבין המסר והקהל. אתר שקהל היעד שלו הוא גברים בני 30 ומעלה צריך להיות מעוצב בהתאם, ואת השימוש בצבעי פסטל רכים מומלץ שתשמרו לאתר אחר, עם קהל יעד אחר.

סגנון האתר

עיצוב אתר אינטרנט צריך להתאים לסגנון מסוים. בית עסק שמבקש לשדר יוקרה ישתמש בפונטים ובצבעים שונים מאלה שבהם ישתמש אתר שמהותו חנות אינטרנטית שמבקשת להתמקד במחירים האטרקטיביים שלה. בית עסק שפונה לצעירים ולנוער ככל הנראה ישתמש יותר בפונט הדומה לכתב יד, בעוד עסקים הפונים למבוגרים יותר סביר שישתמש בפונט קלאסי. אלמנטים נוספים באתר, כמו אופן המעבר בין העמודים או שילובן של תמונות, יתבצעו גם הם בהתאם לסגנון הכללי של האתר ומתוך מחשבה מתמדת על המסרים, על החזון, על המטרות, על המוצרים והשירותים ובעיקר, על קהל היעד הרלוונטי. ישנו תפקיד חשוב לעיצוב אתר כהשפעה על הגולש, חשוב שתבינו תפקיד זה ותדעו להשתמש בו באתר שלכם, כדי להגביר את התנועה אליו וכמובן – להגדיל את המכירות שלכם.

יוצקים גם תוכן

אחרי שהבנו את החשיבות של עיצוב אתר כהשפעה על הגולש, אפשר לדבר לרגע גם על התוכן, שמושפע גם הוא מהעיצוב. התוכן יכול להיות מורכב מטקסטים ומאמרי מידע, מתמונות ומסרטונים. בדקו מה הכי נכון לכם ולמוצר שלכם, ואילו תכנים ישתלבו היטב באתר כפי שהוא מתוכנן ומעוצב. אתם רוצים למשוך כמה שיותר גולשים, אבל אתם גם רוצים שהם יתעניינו בכם ויפעלו כדי להיות לקוחות שלכם. עיצוב ותכנים נכונים יעזרו לכם להשיג את היעד הזה.

מאת: ווב.אי.די - בניית אתרי אינטרנט
WEBID
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 1

תגובות