> צור קשר ונחזור אליך
או בטלפון: 0722-60-10-60

דגשים חשובים של SEO כאשר בונים אתר

אם אתם פועלים להקמה של אתר אינטרנט ומעוניינים לקדם אותו בהמשך במנועי החיפוש על מנת לייצר טראפיק אורגני ואיכותי לאתר - חשוב יהיה שתקפידו על מספר כללי יסוד בתהליך הבניה של האתר. היכן כדאי להשקיע את המשאבים בכל הקשור לבניית אתר שיקודם במנועי החיפוש, ומהם הדגשים העיקריים שיש לתת עליהם את הדעת בתהליך הזה? על כל אלו במאמר הבא.

 

דגש מספר 1: היררכיה נכונה

לפי דניאל זריהן, קידום אורגני (SEO) איכותי מתחיל בבניה נכונה של היררכיה לאתר. באמצעות חלוקת האתר לרמות היררכיה אתם מסייעים, למעשה, למנועי החיפוש להבין בצורה מעמיקה יותר את האתר, ולדעת לשלוח גולשים אשר מנסים לקבל מענה מסוים לעמודים המתאימים ביותר.

 

חשוב יהיה להבין: לאתרים זהים מבחינת מבנה התוכן יכולות להיקבע היררכיות שונות. היררכיה נכונה לאתר היא זו אשר נסמכת על מחקר מילות מפתח איכותי, ומשרתת בצורה הטובה ביותר את מסע הלקוח.

 

דגש מספר 2: שילוב מילות מפתח במקומות אסטרטגיים באתר

אם אתם מעוניינים לקדם את עמודי האתר השונים בדפי תוצאות החיפוש עבור ביטויי מפתח מסוימים, כדאי יהיה שהביטויים האלו יופיעו בצורה מדודה ושקולה במקומות אסטרטגים שונים באתר. מקומות טובים להתחיל מהם הם הכותרות הראשיות והכותרות המשניות, גוף הטקסט, תגית הכותרת ותגית התיאור של העמוד, תגיות האלט שהוטמעו עבור תמונות, תפריט האתר השונים, הפוטר - החלק התחתון והקבוע שחוזר על עצמו בכל עמודי האתר ועוד.

 

דגש מספר 3: טיוב תגיות מטא

תגיות מטא הן תגיות שאינן מהוות חלק אינטגרלי מן האתר המוצג לגולש באמצעות הדפדפן, ויש להן תפקיד חשוב בהחלטה של הגולש האם להקליק על תוצאת החיפוש ולצרוך את התוכן באתר. תגית הכותרת מוצגת לגולשים בדפי תוצאות החיפוש, ויש לה השפעה ישירה על שיעור ההקלקות של גולשים על תוצאת החיפוש הרלוונטית. תגית התיאור משלימה את תגית הכותרת, ולמעשה מאפשרת לגולש להתרשם מאיכות העמוד אליו מובילה תוצאת החיפוש. יש הסוברים כי תגיות אלו משפיעות לא רק על הרצון של הגולש להקליק על תוצאת החיפוש, אלא גם על הדירוג של תוצאת החיפוש עצמה, בדף התוצאות המוצג לגולש.

 

דגש מספר 4: הטמעת תגיות אלט לתמונות

גוגל ומנועי חיפוש אחרים, למרות היכולות החדשות שלהם בקריאה והבנה של תמונות, נסמכים בעיקר על טקסטים המוטמעים באתר על מנת להבין את הקונטקסט של התוכן באתר. שילוב תגית אלט לתמונות באתר מאפשר למנועי החיפוש להבין בצורה מעמיקה יותר מה, למעשה, חווה הגולש בעמוד, וכיצד התמונה משרתת את הרעיון המרכזי של העמוד. לא זאת בלבד, אלא שתגיות אלט מאפשרות לבעל האתר להנגיש את האתר לבעלי לקויות ראיה, וכך, למעשה, להעניק חווית שימוש משופרת באתר לאוכלוסיה רחבה יותר.

 

דגש מספר 5: הקפדה על חווית משתמש מעולה

בשנים האחרונות שמה גוגל, מי שמפעילה את מנוע החיפוש הגדול בעולם, דגש מיוחד על חווית המשתמש של הגולשים המגיעים לאתר. הדבר בא לידי ביטוי באמצעות שורה של מדדים, אשר עוסקים במשך הזמן שעובר מרגע שגולש מבקש לטעון עמוד באתר ועד להשלמת הטעינה של האובייקט הגדול ביותר על המסך, במשך הזמן שעובר עד שהגולש יכול לייצר אינטרקציה עם חלק מסוים בעמוד וגם למידה שבה התצוגה שמוצגת לגולש עם הטעינה הראשונית היא יציבה, ואינה כוללת תזוזות מיותרות.

 

בניה של אתר מודרני צריכה לכלול התייחסות למדדים אלו, ולתמוך בהקמה של אתר רזה, שבו לא נטענים אובייקטים מיותרים, תוך שמירה על ויזואליות מנצחת.

 

דגש מספר 6: התאמת האתר לשימוש במכשירי מובייל

גוגל הצהירה על כך כמה וכמה פעמים, אולם הדבר צריך להיות ברור גם לכל מי שמקים אתר בימים אלה: על מנת לספק פתרון איכותי לגולשים שמגיעים לאתר ולסייע בקידום האתר במנועי החיפוש השונים, יש לבצע התאמה של השימוש באתר למכשירים שונים.

 

התאמה כזאת צריכה לבוא לידי ביטוי לא רק בתצוגה של טקסט, אלא גם באופן הסידור של טבלאות ותמונות בעמוד, שילוב והטמעה של סננים ופקדים, ותכנון נכון של מסע הלקוח באתר, גם אם הוא עושה זאת ממכשירי מובייל.

 

דגש מספר 7: הקפדה על שילוב תוכן איכותי באתר

אי אפשר לערער על החשיבות של הטמעת תוכן איכותי באתר. תוכן הוא מה שמניע גולשים מלכתחילה להיכנס לאתר. אולם, על מנת לשלב תוכן איכותי באתר, לא מספיק להתקשר מול יוצרי תוכן מעולים ולגבש תוכנית תוכן שנתית. עבור תוכן איכותי באתר יש להקצות מקום מספק אשר יצליח לייצר את האפקט הרצוי. בעת בניה של אתר אינטרנט מודרני, חשוב יהיה להקצות די מקום לתוכן בעמודים אסטרטגיים חשובים, כדוגמת עמודי קטגוריות, אשר פעמים רבות, לא משולבות בהם כמות ואיכות התוכן הנדרשות.

 

דגש מספר 8: אבטחת האתר

כדי להצליח ולייצר אתר אינטרנט אשר יזכה לנוכחות דיגיטלית מרשימה בדפי תוצאות החיפוש, ישנה חשיבות עצומה לאבטחה של האתר. השמירה על פרטיות הגולשים שמגיעים לאתר ועל בטיחות הגלישה אליו היא תנאי הכרחי לקבלת דירוגים איכותיים לאורך זמן.

 

במקרה של פריצה באתר יכול האתר לחוות ירידה דרמטית בדירוגים ובמקרים מסוימים אף לא להיכלל כלל באינדקס הדירוג של גוגל ומנועי חיפוש אחרים. הסיבה לכך היא הרצון של גוגל ומנועי חיפוש אחרים להציג לגולשים תוצאות חיפוש בטוחות ומהימנות.

 

זאת הסיבה, שבעת בניה נכונה של האתר, חשוב יהיה להקפיד על כללי אבטחת המידע ולעשות שימוש בתוספים שונים, שיסייעו לבעל האתר לשפר את רמת האבטחה של האתר.

מאת: ווב.אי.די - בניית אתרי אינטרנט
WEBID
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 1

תגובות