> צור קשר ונחזור אליך
או בטלפון: 0722-60-10-60

תוסף הקידום הפופולרי יוסט SEO ואיך הוא עוזר לנו

ישנם תוספי וורדפרס שהם פשוט MUST ויוסט SEO הוא אחד מהם ללא ספק בכלל. אם יש לכם אתר המבוסס על מערכת התוכן של וורדפרס אתם וודאי יודעים שאתם יכולים להתקין תוספים דרך הממשק האחורי ממנו אתם מנהלים את האתר שלכם ואלה עוזרים לכם לשפר את ביצועי האתר, את החווית השימוש בו, לאסוף נתונים ועוד. תוסף yoast seo הנו תוסף קידום פופולרי שתוכלו להוריד ולהתקין בחינם על האתר שלכם (בהנחה שהוא מבוסס וורדפרס כמובן) ותוכלו להיעזר בו כדי לבצע התאמות SEO רבות לאתר שלכם ולתכנים בו.

למה צריך את התוסף יוסט SEO?

חשוב להבהיר כי התוסף אינו מחליף אדם אנושי בעבודת הקידום על האתר וגם לא בעריכות הפנימיות שיש לבצע. מדובר בכלי עזר נהדר ופופולרי מאוד שכמעט כל בעל אתר בוורדפרס עושה בו שימוש. הכלי אינו מיועד להחליף אתכם בעבודת קידום אתרים אלא לכוון אתכם ולעזור לכם לבצע הגדרות בצורה נכונה ומהירה. אתם לא חייבים להתקין את התוסף כדי לקדם את האתר שלכם בגוגל אולם תמצאו את עצמכם מבצעים עבודה רבה ומסורבלת על האתר שלכם. אם יש לכם הרבה תכנים באתר זה יהיה אפילו מתיש יותר. כל כלי שיכול לעזור לכם לייעל ולשפר את עבודת הקידום ראוי להשתמש בו ויוסט SEO הוא אחד הכלים המומלצים ביותר לאתרים בוורדפרס.

התקנת התוסף והגדרות ראשוניות:

כדי להתקין את התוסף היכנסו למשרד האחורי של האתר שלכם -> תוספים -> תוסף חדש. שם תוכלו לבצע חיפוש של התוסף בשורת החיפוש: yoast seo ולהתקין אותו. זוהי הדרך הפשוטה ביותר להתקין את התוסף ולא צריך להסתבך עם דרכים אחרות. לאחר מכן תוכלו למצוא כמה מההגדרות הראשוניות שתוכלו להגדיר בתוסף כמו האם האתר שלכם כרגע בבנייה, מידע עליכם ועל העסק שלכם, קישורים לפרופילים לרשתות החברתיות, להגדיר האם התכנים באתר יהיו חשופים למנועי החיפוש ועוד.

אופטימיזציה לתכני האתר לפי הרמזור של יוסט:

הלחם והחמאה של התוסף הוא כלי האופטימיזציה שלו לתכנים קיימים באתר. לאחר שהתקנתם והפעלתם את התוסף תוכלו להיכנס לאחד המאמרים שלכם במשרד האחורי וליד העריכה שלו תוכלו לראות עיגול צבעוני. צבעי העיגול האפשריים: אדום, כתום וירוק. עיגול אדום זה אומר שציון הקידום למאמר הזה הוא הגרוע ביותר ויש לבצע התאמות רבות. כתום אומר שהאתר מותאם למנועי החיפוש באופן חלקי ויש לבצע עוד מספר התאמות. ציון ירוק אומר שהמאמר ברובו או ככולו מתאים למנועי החיפוש על פי הסטנדרטים הרווחים ביותר שלפיהם מתוכנת התוסף. המטרה שלכם היא להתאים את התוכן באתר לצבע הירוק כמובן. לאחר שתיכנסו לעריכת המאמר תוכלו לראות מתחת לאזור הטקסט אזור שדה של יוסט המאפשר לכם לבחור את ביטוי המפתח הראשי לאותו עמוד תוכן/מאמר שאתם עורכים. לאחר שתבחרו את הביטוי הראשי תוכלו לקבל רשימה של ליקויים בעמוד שכדאי לתקן. לדוגמה:

  • מילת המפתח אינה מופיעה בכותרת המאמר.
  • כותרת המאמר ארוכה מדי.
  • מילת המפתח חוזרת 0% פעמים במאמר. (מומלץ 1-2 אחוז חזרות מסך המילים במאמר).
  • תיאור העמוד אינו כולל את ביטוי המפתח
  • אין קישורים יוצאים מהמאמר.
  • אין תגית ALT לתמונה במאמר.
  • ביטוי המפתח לא מופיע באף כותרת משנה H2
  • וכך הלאה...

תכונות נוספות של התוסף:

לתוסף יש תכונות רבות אחרות שבהן הוא יכול לתרום לנו כמו למשל בנייה אוטומטית של מפת אתר XML עם קישור אותו נוכל להעתיק לגוגל סירץ' קונסול. נוכל להוסיף קישורים לפרופילים שלנו ברשתות החברתיות, לבצע הגדרות פרטניות מתקדמות, להגדיר תגי מטה רוחביים ועוד.

מאת: ווב.אי.די - בניית אתרי אינטרנט
WEBID
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 1

תגובות